Tanıtım amaçlıdır.

SabuncuBeyi

Doğa Vücudunuza İyi Gelecek

0

Sepetiniz

Sabunlarımız Hakkında

Neden SabuncuBeyi Sabunları?

1. “Sahte Sabun” Yerine Gerçek Sabun

‘Temizleyici’, ‘vücut kremi’, ‘vücut yıkama’, ‘güzellik kremi’, ‘cilt bakım kremi’ ve hatta ‘deodorant sabunu’ gibi terimler kullanılarak reklamı yapılan veya görüntülenen birçok ürün aslında deterjan bazlı ürünlerdir ve gerçek sabun değil kimyasal dolu ürünlerdir.

2. Doğal Sabun Yüksek Nemlendiricidir

SabuncuBeyi sabunlarını kullanmanın faydalarından biri de üretim sürecinin yan ürünlerinden birinin gliserin olmasıdır. Gliserin mükemmel bir cilt nemlendiricisidir çünkü cildin içinde ve çevresindeki nemi kendine çeker. Kimyasal, ticari sabunlar genellikle gliserini çıkarmak için özel olarak tasarlanmış bir işleme tabi tutulur ki bu da cildi kurutmaya yöneliktir.

3. Doğal Malzemelerle Üretim

Marketlerde satılan ticari sabunlar, doğallıktan uzak sentetik malzemeler ile üretilir. Bu sentetik ürünlerin bazen endokrin, üreme, solunum ve bağışıklık sistemlerine zarar verebildiği ve muhtemelen bazı kanser riskini artırdığı düşünülen Parabenler, Sülfatlar ve Triklosan içerdiği bilinmektedir. SabuncuBeyi ise tam tersine bütünüyle doğal malzemeler kullanarak sabun üretir.

4. Çevre İçin Daha İyi

Organik sabunlar zararlı çevresel zehirler veya toksinler üretmez. Sabun kullanımdan sonra daha kolay bozulur ve su döngüsüne veya nehirlerimizdeki, göllerimizdeki ve okyanuslardaki suyu paylaşan vahşi hayata zarar vermez.

5. Antioksidanlar Açısından Zengin

Organik sabunlarda kullanılan bileşenler, doğal antioksidanlar içeren birçok bileşen içerdiğinden ve işlem bu maddeleri başka amaçlar için çıkarmadığından, organik sabunlar aslında iltihabı azaltarak, cildi nemli tutarak ve dolayısıyla kullanıcıya yardımcı olarak cildi onarmaya yardımcı olur.

6. Koruyucu Yok

Organik ürünler daha kısa raf ömrüne sahiptir, ancak bunun iyi bir nedeni vardır. Organik olmayan ürünlerde kullanılan koruyucular, insanlar veya çevre için toksik olma eğilimindedir. Bazen bir seçim oluyor: Ürünün kullanılmadan uzun süre rafta durabilmesini mi yoksa kullanıcı için daha sağlıklı olmasını mı istiyorsunuz? Cevap açık.

7. Gerçek Aromaterapi için Doğal Kokular

Doğal sabun için kullanılan kokular, aromaterapi yoluyla zihninizi ve bedeninizi yatıştırmaya yardımcı olabilir. Aromaterapinin stresi azalttığı ve genel ruh halini ve görünümü iyileştirdiği düşünülmektedir.